akademi-logo
duyar-vana-ar-ge-birimimizden-yeni-gelismeler.jpg

AR-GE Birimimizden Yeni Gelişmeler

Duyar AR-GE Birimindeki Yeni Gelişmeler

2022 yılında ürün portföyümüzde önemli yenilikler, önemli inovatif çalışmalar gerçekleştirdik.

Birçok ürünümüzü uluslararası arena için sertifikalandırırken, tasarımlarımızı hem verim arttırıcı hem özgün olarak geliştirdik.

Uluslararası Sertifika Çalışmalarımız

2022, yangın ürünleri portföyümüze kattığımız yivli çekvalf basınç düşürücülerimizin doğduğu bir sene oldu. Akış anahtarımız ve basınç anahtarımız için FM-UL Belgeleri, ıslak alarm vanamız için CE, izlenebilir kelebek vanalarımız için FM-UL belgelerini alarak kalitemizi uluslararası seviyede ispat ettik. Yine endüstriyel vana gruplarında, dişli kondenstop ve metal körüklü glob vanalarımızı ürün portföyümüze kattık.

Basınç Düşürücülerimiz

Basınç düşürücü ürünümüz, yangın tesisatlarında düşük basınç kaybı ve yüksek hassasiyet değerleri ile rakip ürünlerin üzerinde yer alıyor.

Orijinal Tasarım Yivli Çekvalf

Yivli çekvalf ürünümüz, kompakt kapaksız tasarımı ve yüksek tekrarlı çalışabilecek klape tasarımı ile rakiplerine göre farkını ortaya koyuyor.

Konik Tasarım Glop Vana

Metal körüklü glob vanamız konik klape tasarımı sayesinde hem sızdırmazlık kabiliyeti arttırılmış hem de tesisatlarda sızdırmazlık bölgesinde kir birikiminin önüne geçiyor.

Kondenstoplarda Tasarım ve Verim Birleşti

Kondenstop ürünlerimizde geliştirilen difüzör tasarımları sayesinde gövdeye gelen basınç dağıtılmış, bu sayede daha uzun ve stabil hizmet süreleri ile yenilikçi bir tasarım sunmaktadır.  

Ür-Ge Çalışmaları ve Topoloji Analizleri

Duyar olarak, tüm ürünlerimiz için sürekli iyileştirmeler ve geliştirmeler yapmaya devam ediyor, mevcut ürünlerimizde karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.  Pislik Tutucu, Küresel Vana, Sürgülü Vanalarımızda bu iyileştirmeleri topoloji analizleri ile devreye aldık.

Duyar’ın Akıllı Vana Sistemleri ile Dijitalleşme Yolculuğu

Duyar’da dijitalleşme yolculuğu bir süreç olarak devam ediyor. Sensörler ve akıllı sistemleri bir araya getirdiğimiz Akıllı Vana Sisteminin prototip çalışmalarımız tamamlandı.  

Akıllı sistemlere biz şu anda otonom sistemler diyoruz. Günümüzde bu sistemler veri havuzunda geniş veriyi tutabilme ve yorumlama kabiliyeti ile biliniyor. Burada üzerinden geçtiğimiz algılama, kontrol, haberleşme ve veri aşamasının her biri için yapmamız gereken çok değerli çalışmalar var. IoT teknolojisi ile cisimler birbiri ile haberleşir duruma geldi. Tesisat elamanları alanında da önemli gelişmeler sağlamış durumda.

Ülke olarak biz de en basitinden bu veri havuzuna veri atabilecek teknolojileri üretmeliyiz ki bu çemberin dışında kalmayalım. Peki bu veri neden önemli, neden biriktiriliyor. Bu her şeyden önce ürünlerimizin mevcut durumlarını anlamamız ve analizi için önemli. Kritik tahminler için önemli… Örneğin kestirimci bakım… Akıllı sistemlerin en büyük avantajı, olay olduktan sonra bilgi aktarmak değildir. Tecrübeli bir emektar gibi, olay daha başa gelmeden sinyali verip, önlem alabilmek olmalıdır. Bu sebeple olabilecek durumlara odaklanmalı ve israfları engelleme aşamasına geçmeliyiz.  

Akıllı Vana, kullanıldığı alanda tüketimin optimum seviyede tutulmasını, enerji verimliliğinin arttırılmasını ve işletme maliyetlerinin düşürülmesini sağlamaktadır. Akıllı Vana Sistemi bu ihtiyaçları gözeterek, tesisatı çeşitli elemanları barındıran ve belirli amaçlar için ortak çalışan bir network olarak tanımlamaktadır. Tesisat ağındaki her bir gate için kontrolü ve algılamaları yaparak tesisat ve kaynak yönetimini maksimum düzeyde yönetmeyi amaçlamaktadır. Vana Pozisyonu, Debi, Basınç, Enerji üzerine senaryolar ile tesisatlarda gerek izleme gerek kontrol ve analizlerde kullanıcılara oldukça fayda sağlayacaktır. IoT ve Modbus bağlantı tiplerine uygunluğu ile her sisteme kolayca entegre edilebilmesi sağlanabilir. Sunduğu bu yenilikçi, çevreci özellikler ve tasarımı ile endüstri ve HVAC sektöründe öncü bir ürünü piyasaya sunma hazırlığındayız.  Duyar Vana’nın, katma değeri yüksek, çevreci ve otonom ürün gelişme çalışmalarından biri olan Akıllı Vana ürünümüz müşterilerimizin tesisatlarında dijital dönüşüm aşamasında en güvenilir çözüm partneri olacaktır.