akademi-logo

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4)

Katalog Kodu: T-1410

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4) T-1410

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vanalar, her detayda yerleşik güvenlik ve kalite ile tasarlanmıştır. Metal valf yatağı, ortamdaki yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır ve uzun süreli sıkıştırma sırasında deforme olmaz. Bu, vananın uzun ömrü boyunca istikrarlı ve güvenilir bir çalışma sağlar.

Genel Özellikler

• Çalışma Sıcaklık Aralığı

-10 ... +110 °C

• Anma Çapı

DN40

DN50

DN65

DN80

DN100

DN125

DN150

DN200

DN250

DN300

DN400

DN500

DN600

DN350

• PN Değeri

4

10

2.5

Standartlar

TSE CE EAC

Uygulamalar

• Sıcak ve soğuk su sistemleri

Kaynaklar Kod Dil İndir Toplu İndirmek için Ekle
Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4) - EAC EAC Türkçe
Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4) - CE CE Türkçe
Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4) - TSE TSE Türkçe
Kaynaklar Kod Dil İndir Toplu İndirmek için Ekle
Kaynaklar Kod Dil İndir Toplu İndirmek için Ekle
Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4) - EAC EAC Türkçe
Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana (F4) - TSE TSE Türkçe

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana Nedir?

Yangın tesisatlarında kullanılması gereken ürünler başında yükselen milli metal yataklı sürgülü vanalar gelir. Zon kısımları birbirinden ayırmaya yarayan yükselen milli vana, su besleme hatlarında kesme vanası şeklinde kullanılır. Tam açık konumda kullanılırken akışı bozmayacak özelliği milin aşağı yukarı hareketliliği ile gözlenebilir. İzleme anahtarı takılması sayesinde elektriksel açıdan izlenebilen sürgülü vana şeklinde de belirtilir.

Diğer vana çeşitlerinde kelebek vana türüne kıyasla daha düşük hidrolik kayıp oluşturur. Bu nedenle kullanım alanı açısından su besleme hatlarının vazgeçilmez ekipmanı sayılırlar. Yükselen milli vananın diğer tanımı ise bölgesel kontrol vanasıdır.

Sektörel anlamda kullanım payı yüksek olduğundan en çok araştırılan ürünler bazında değer görür. Güvenle kullanılabilen ürün olmasından dolayı tam açık hale getirilmesinde sakınca yoktur. Çünkü çalışma prensibi açısından kontrollü mil hareketlerine izin veren yapıda tasarlanmıştır.

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana Özellikleri

Günümüz koşullarında sektörel anlamda kullanılmakta olan birçok ürün vardır. Belediyelerin hizmetleri ve evlere giden su hatları kapsamında kullanılan başlıca ürünün yükselen milli vanalar olduğunu söyleyebiliriz.

Su deposu çıkışlarında pompa emme basma hatlarında kullanıldığı bilinmektedir. Yangın tesisatlarının birçok bölümünde kullanılan vana tipidir. Yükselen milli metal yataklı sürgülü vana özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Yangın tesisatlarına ve su depolarına uygun kullanım payı sunması
 • Güvenliğini sağlayabilmesi
 • Elektriksel izleme anahtarı ile takip edilebilmesi
 • Kesme yönünden kontrolü sağlaması
 • Uzun vadeli kullanıma uygun olması
 • Ekonomik olması

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana Fiyatları

Yükselen milli vana fiyatları kullanım alanı ve kullanılacak âdete göre fiyatlandırılan ürünlerdir. Genel bakımdan birçok alanda tesisatı tam koruma altına alabilme amaçlı ihtiyaç duyulan ürün olduğu bilinir.

Sürgülü vanalar için toplu alımlarda fiyat avantajı sağlar.

Yükselen sürgülü vana gibi ürünlerin döviz kuruyla eşleştirilerek fiyatlandırması yapılmaktadır. Tasarım şekli, markası ve modeline göre ürün fiyatları değişkendir. Net bir fiyat belirtilmesi yanlış olacağından firmamız ile iletişime geçerek net fiyat bilgisi elde edeceğinizi belirtebiliriz.

Yükselen Milli Metal Yataklı Sürgülü Vana Kullanım Alanları

Genel bakımdan çok yönlü kullanım fonksiyonuna sahip olması ile birçok tesis kapsamında kullanıldığı bilinir. Genel kullanım alanları ise aşağıdaki gibi özetlenebilir:

 • Yangın tesisatlarında
 • Su depolarında
 • Sıcak ve soğuk su hatlarında
 • İçme suyu şebekelerinde
 • Dağıtım şebekelerinde

Yükselen milli sürgülü vana veya bölgesel kontrol vanası olarak kullanım payı artış gösteren ürün, uzun yıllar güvenli şekilde kullanılabilir. Kullanımı esnasında elektriksel anahtar ile izlenerek takibinin yapılması ve gerekli bilginin elde edilmesi mümkün olur. Bunun yanında yükselmeyen milli vanalara göre, milin dışarıdan görülmesi sebebiyle açık-kapalı konum hakkında bilgi verir. Hem kullanılan alana hem de kullanıcı kişiye yönelik kolaylık ve avantaj sunar. Bu nedenle tesisat malzemeleri bünyesinde yüksek değer görür.

Kullanım alanı ve özelliklerine bakıldığında vananın tasarım yönünden oldukça kaliteli olduğunu gösterir. Çünkü yangın tesisatlarında olası tehlikeli durumlarda veya ihtiyaç hâlinde içme suyu şebeke hatları açısından çok önemli işleve sahiptir. Bu nedenle ürünün kullanım alanına yönelik işlevsel özellik sunduğunu söyleyebiliriz.